Pályaorientáció
Eötvös nap keretében, pályaorientációs délelőttöt tartottunk a 2.a osztályban. Előadóként meghívtuk Tóth Lászlót (Tóth Bogi apukáját), aki az egészségügyben mentősként dolgozik.
Napokban az Országos Mentőszolgálat kiadott egy hanganyagot, ahol egy tíz éves kisfiú kért segítséget édesapjának. Példamutatóan nyugodtan, odafigyelve válaszolt a diszpécsernek, megmentve ezzel eszméletlen édesapja életét.
Újra és újra ismételtük ezt a bűvös számot: 112. Nincs mese, ezt a segélyhívó számot tudni kell. Ez a szám még lezárt készülék esetében is hívható. Előadónk, Laci bácsi mindenről gondoskodott, mindent bemutatott, szemléltetett. A legjobban az amerikai katonai mentős táskája tetszett nekünk, amit ő minden nap használ. Még becsukott szemmel is pontosan tudta, mi, hol van benne. A benne lévő eszközök segítségével megmérte a vércukrunkat és a vérnyomásunkat. Szerencsére mindenkit egészségesnek talált. Az életmentő morzejelről is mesélt: ti-ti-ti-tá-tá-tá-ti-ti-ti, vagyis SOS. A gyakorlatban is jó, ha résen vagyunk és akár egy 100 kg-os embert is megfordíthatunk stabil oldalfekvésbe, ezzel megmenthetjük a fulladástól. Ennek a lépéseit minden egyes tanuló elsajátította ezen a bemutatón. Jókat nevetgéltünk, mert Laci bácsi volt a „szemléltető bábu”, aki akár 22-szer is lefeküdt a földre és segítette bemutatni a mozdulatsort. Felhívta még a figyelmünket a bajok megelőzésére is. Igyunk folyamatosan vizet, ne csak, ha már szomjasak vagyunk! Együnk rendesen az étkezésnél, mert az ételre szüksége van a szervezetünknek! És a legfontosabbat: bármilyen bajt látunk, azonnal szóljunk egy felnőttnek!
A vidám délelőtt után, csak úgy kortyolgattuk a vizet a kulacsunkból.
Kékesi Beáta Rita
mesterpedagógus
Képgaléria